Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-26

Ubezpieczenie mieszkania to sprawa kluczowej wagi. We własnych czterech ścianach każdy chce czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wakacje to czas wyjazdów i beztroskiego urlopowania. Nie wystarczy, że zadbamy o ubezpieczenie samochodu czy polisę na wyjazd turystyczny – musimy także pomyśleć o dobrej ochronie naszej nieruchomości. Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Jaki zakres ochrony wybrać?

ubezpieczenie mieszkania

Mieszkanie jest szczególnym składnikiem majątku każdego człowieka. Polisa ubezpieczenia nieruchomości stanowi formę zabezpieczenia majątkowego w sytuacji gdy nasze ubezpieczone mienie ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu. Ubezpieczenie mieszkania należy do rodzaju ubezpieczeń dobrowolnych. Obok ubezpieczeń komunikacyjnych jest to najpowszechniejszy produkt ubezpieczeniowy na polskim rynku ubezpieczeń.

Jak zabrać się do znalezienia oferty na ubezpieczenie mieszkania?

 • Najpierw warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń nieruchomości. Daje to nam dwojakie korzyści: po pierwsze, uzupełnienie formularza uświadomi nam jakie czynniki mają znaczenie i na co należy zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu mieszkania. Po drugie, dzięki porównywarce mamy możliwość poznać i porównać ceny składek za ubezpieczenie nieruchomości.

 • Zanim podpiszemy umowę z ubezpieczycielem, przeczytajmy uważnie OWU! Jeżeli jesteśmy wstępnie zdeklarowani co to wyboru firmy ubezpieczeniowej i konkretnej propozycji ubezpieczenia mieszkania, niezwłocznie zapoznajmy się z OWU. W OWU opisany został zakres ubezpieczenia, proces zawarcia umowy i jej rozwiązania, obowiązki ubezpieczającego i ubezpieczonego, jak również proces ustalenia wysokości odszkodowania oraz wyłączenia odpowiedzialności tj. sytuacje, w których ubezpieczyciel nie odpowiada za zaistniałe szkody.

Dlaczego tak ważne jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia?

Każdy ubezpieczony powinien wiedzieć jaki produkt kupił, jakim zakresem ochrony została objęta ubezpieczana nieruchomość i jakie obowiązki wynikają z umowy. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie zapisy w umowie będą miały kluczowe znaczenie. Pobieżne zapoznanie się z OWU może sprawić, że w sytuacji wystąpienia szkody, będziemy rozczarowani. Dlaczego?

Każda firma ubezpieczeniowa w swym zakresie posiada różne wyłączenia odpowiedzialności np. wybrany ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody powstałe na skutek nieszczelności urządzeń wodno-kanalizacyjnych. W sytuacji, gdy taka szkoda dotknie naszą nieruchomość, będziemy chcieli się starać o odszkodowanie. Tymczasem ubezpieczyciel pokaże nam zapis w umowie dotyczący tego wyłączenia i wyjaśni, że nie jest to sytuacja w której byłby zobowiązany do wypłacenia odszkodowania. Jeżeli nie chcemy być zaskakiwani w podobny sposób, upewnijmy się na jakie warunki się godzimy przed podpisaniem umowy.

Co ma wpływ na wysokość składki?

 1. Wartość nieruchomości. Składka za ubezpieczenie domu zależna jest przede wszystkim od jego wartości. Im wyższa wartość mieszkania, tym wyższa składka. Mieszkanie o wartości 300 tys. zł w dużym mieście to składka rzędu ok. 300 zł.
 2. Zakres ochrony ubezpieczeniowej. Im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka. Wybierając ubezpieczenie mieszkania zwróćmy uwagę zarówno na cenę jak i zakres. Kupujmy u takiego ubezpieczyciela, który zapewni nam najbardziej satysfakcjonującą propozycję ochrony mieszkania.
Tagi:

Komentarze

2016-02-17 22:27

Gaweł159.205.x.x

U mnie compensa. Powiem Ci że mi dali bardzo dobrą ofertę , jestem z niej bardzo zadowolony, naprawdę polecam bardzo dobra i rzetelna firma.

2016-02-08 22:47

Mała188.146.x.x

Różne są ubezpieczenia jedne lepsze drugie gorsze. Jednak na koniec okazuje się tylko wtedy że ubezpieczenie czy ubezpieczyciel jest dobry bo wypłacił pieniądze :) Każdy powinien kierować się rozsądkiem i opiniami ludźmi. Dla mnie nie ma złego ubezpieczyciela - czy to compensa czy proama - ważne żeby wypłacił kaskę:)

2012-09-07 15:55

bąbel

dlatego tak ważne jest, żeby umowę przeczytać od a do z, a nie wierzyć na ślepo. zawiązując umowę z hdi, wynegocjowałem to, na czym najbardziej mi zależało, wytłumaczono mi wszystko bardzo przystępnie. uważam, że są dobrzy, jako TU, sprawdzają się.