Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód?

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-23

Każdy kierowca zadaje sobie pytanie: „Gdzie najtaniej ubezpieczę auto?” Najlepiej, żeby istniała jedna, tania firma ubezpieczeniowa, w której przez całe życie będziemy płacić grosze za ochronę ubezpieczeniową. Gdyby taka istniała, kierowcy jak jeden mąż rzuciliby się kupować tam polisy komunikacyjne. Tymczasem nic z tego.

Najtańsze ubezpieczenie samochodu

Kierowcy się nie poddają: czytają artykuły dotyczące rankingów ubezpieczycieli, dyskutują ze znajomymi, kto, gdzie kupił i za ile, podpytują sąsiadów. Mimo to, nikt dotąd nie widział najtańszego OC, a nawet jeśli ktoś kiedyś kupił tanio, to obecnie płaci więcej, itd. Dlaczego tak trudno znaleźć najtańsze OC? A co z dobrym Autocasco? Gdzie kupimy najlepsze ubezpieczenia samochodu?

Najtańsze ubezpieczenie OC dla wszystkich kierowców nie istnieje

Niestety, nie ma czegoś takiego jak jedno tanie ubezpieczenie OC. Nie ma co liczyć, że któraś firma ubezpieczeniowa zaproponuje nam, naszemu sąsiadowi, kuzynowi, koledze z pracy i innym właścicielom pojazdów polisę OC za 200 zł niezależnie od tego jakim samochodem jeździmy. Ubezpieczenie OC oblicza się indywidualnie dla każdego kierowcy. Wiek właściciela pojazdu, miejsce zarejestrowania samochodu, wysokość zniżek za lata bezszkodowej jazdy – te i wiele innych czynników wpływa na wysokość proponowanej składki obowiązkowego ubezpieczenia OC. Prawdą jest, że każdy kierowca może znaleźć tanią polisę OC, ale niekoniecznie w tym samym towarzystwie i w identycznej cenie.

Chcesz mieć najtaniej? Szukaj, działaj, porównuj!

Nie liczmy na to, że najtańsze OC i najlepsze Autocasco same do nas przyjdą. Skąd mamy wiedzieć, że dana propozycja ubezpieczenia OC jest najtańsza? Na jakiej podstawie możemy stwierdzić, że oferowane Autocasco ma najlepszą cenę w stosunku do zakresu ochrony ubezpieczeniowej? Dowiemy się tego porównując oferty. I nie chodzi o porównanie swoich ubezpieczeń z polisami sąsiada.

Przeliczmy samodzielnie składkę OC i AC dla naszego samochodu w kalkulatorze ubezpieczeń lub skorzystajmy z pomocy multiagencji ubezpieczeń, w której zrobi to za nas doradca. Uważnie przestudiujmy OWU, zwróćmy uwagę na listę sytuacji, w których firma ubezpieczeniowa nie podejmie się ochrony pojazdu. Nie decydujmy się od razu, upewnijmy się, że propozycja w pełni nam odpowiada. Tylko w ten sposób dowiemy się u kogo najlepiej ubezpieczyć auto w tym roku.

Najtańsze a najlepsze ubezpieczenie

W przypadku ubezpieczenia OC sprawa jest prosta. Tanie OC jest jednocześnie najlepsze, bo każdy ubezpieczyciel proponuje ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej, a więc głównym kryterium wyboru polisy OC jest cena. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych m. in. Autocasco, najtańsze nie jest już najlepsze. W związku z tym, zanim zabierzemy się do szukania ubezpieczenia samochodu, musimy zadać sobie pytanie: Na czym mi najbardziej zależy? Chcę wydać jak najmniej na ubezpieczenie czy chcę mieć najlepszą ochronę?

Dlaczego to takie ważne? Ktoś wykupił najtańszy pakiet OC i AC na rynku. Jakiś czas później doszło do szkody. Po fakcie okazało się, że kierowca tylko stracił, bo w najtańszej ofercie Autocasco nie było mowy o ubezpieczeniu od zniszczeń spowodowanych np. przez upadek drzewa na samochód, a właśnie taka sytuacja przytrafiła się właścicielowi pojazdu. W rezultacie ubezpieczony nie mógł liczyć na żadne odszkodowanie. Rozżalony kierowca nie chciał mieć już z danym ubezpieczycielem nic wspólnego. Szukał nowej firmy ubezpieczeniowej i naturalnie znów chciał wykupić najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ponownie kupił możliwie najtańszy pakiet OC i AC. Tylko czy sytuacja się nie powtórzy? Całkiem możliwe. Złoty środek między ceną a jakością ubezpieczeń samochodowych każdy musi znaleźć sam.

Tagi:

Komentarze

2017-12-02 11:39

jan ciok95.160.x.x

SAMOCHOD IBIZA rok prod 2002r

2017-12-04 08:33

Ubea.pl81.190.x.x

Jeżeli szuka Pan najtańszego ubezpieczenia dla swojej Ibizy, to zachęcamy do wypełnienia formularza kalkulatora OC/AC https://kalkulator.ubea.pl Sam rok produkcji oraz marka nie wystarczą do określenia, gdzie będzie najtańsza polisa.

2015-08-31 23:43

Złośnica82188.146.x.x

Jakiej wielkości zniżkę można uzyskać? Jak mniej więcej cenowo wychodzi rocznie?

2015-01-10 21:53

Ela

Mój tata ze względu właśnie na starsze auto ma te ubezpieczenie w compensa, i chwali sobie. A ja mam tam polisę na życie na fajnych warunkach i dobra składka.

2014-12-31 22:29

Waldemar

Ja właśnie załapałem się na te ubezpieczenie i cenię sobie tą przystępną składkę, a tak przy okazji Panie ekspercie czy decydując się na kolejną polisę u Was można liczyć przy tym na jakąś zniżkę?

2014-12-17 16:36

Szymon

AC mini? Pierwsze słyszę. Co to takiego? Czym się różni od normalnego AC?

2014-12-23 16:18

oecompensa

Panie Szymonie, ubezpieczenie AC MINI to oferta dla Kierowców pragnących ubezpieczyć swój samochód w węższym zakresie niż ubezpieczenie AC. Ubezpieczenie AC MINI obejmuje szkody doznane przez ubezpieczonego w następstwie zdarzenia spełniającego łącznie dwa warunki: - do uszkodzenia pojazdu doszło wskutek kolizji z innym pojazdem w ruchu drogowym - zdarzenie miało miejsce na terytorium RP Do takiego ubezpieczenia Compensa przyjmuje samochody osobowe, których okres eksploatacji w dniu zawarcia umowy przekracza 10 lat i jednocześnie nie przekracza lat 15 – wyjątkiem jest tu bezszkodowa kontynuacja ubezpieczenia AC MINI. Suma ubezpieczenia wynosi 10000 zł, dodatkowo w ramach umowy AC MINI Compensa zwraca także koszty ratowania pojazdu oraz zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów - do wysokości 1000 zł ponad wyżej wymienioną sumę ubezpieczenia. Dużym plusem ubezpieczenia AC MINI jest jego cena - jest to zawsze 250 zł rocznie niezależnie od marki, wieku czy wartości pojazdu. Co więcej zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia nabywane są jak w pełnym ubezpieczeniu AC. Więcej informacji na naszej stronie internetowej pod adresem www.compensa.pl/tabid/359/Default.aspx oraz u doradców ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia Compensa. W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa

2014-12-28 15:51

Szymon

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Tak się składa, że niedługo kończy mi się ubezpieczenie, więc wezmę tą ofertę pod uwagę :)

2014-12-14 15:35

Katarzyna

Mają też fajną opcję w Compensie AC mini :) spytaj agenta jeżeli będziesz mieć możliwość :)

2014-12-10 12:26

Rico

wiecie co śledzę wiele for, w poszukiwaniu dobrego ubezpieczenia. rzeczywiście zastanawiam się nad dwiema ubezpieczalniami. Dobry jest ten artykuł, tylko się zastanawiam jak ocenia indywidualnie dla każdego kierowcy to przykładowa ta chociażby Compensa. Jakie czynniki -poza wiekiem właściciela pojazdu, miejsce zarejestrowania samochodu, wysokość zniżek za lata bezszkodowej jazdy – wpływają na wysokość proponowanej składki obowiązkowego ubezpieczenia OC?

2014-12-12 10:52

Anna

Marka i wiek samochodu. Ubezpieczyciel zwraca uwagę, czy na terenie gdzie samochód jest zarejestrowany występuje więcej lub mniej kolizji. Ale takie szczegóły to już agent Compensy dokładnie wyjaśnia. Jak wykupywałam u nich polisę to wyjaśnił mi krok po kroku od czego zależy wysokość składki.

2014-12-17 10:18

Online Ekspert Compensa

Witam. Cena ubezpieczenia OC nie jest stała, ale naliczana indywidualnie. Zależy od wielu elementów, dlatego nie mamy wpływu na jego wysokość. Poza rzeczami, które Pan wymienił są to wiek właściciela i pojemność pojazdu. Zapraszam na http://www.compensa.pl/klient-indywidualny/ubezpieczenie-samochodu/odpowiedzialnosci-cywilnej-oc/tabid/102/Default.aspx W razie niejasności jestem do dyspozycji. Pozdrawiam, Online Ekspert Compensa

2014-12-09 16:24

Katarzyna

Leno, pierwsze co zrobiłam to zadzwoniłam na infolinię i tam dowiedziałam się co i jak przy mojej stłuczce muszę zrobić. Od razu zawiozłam samochód do warsztatu.

2014-12-07 22:00

Lena

Dobrze powiedziane Katarzyno, a jak dokładnie wyglądała pomoc przy stłuczce? długo czekałaś na naprawę?

2014-12-04 15:14

Katarzyna

Ja ubezpieczyłam auto w Compensie i jestem zadowolona, bo przy stłuczce jaką miałam niedawno nie miałam żadnych problemów z naprawą. Co się rzadko zdarza, by bezproblemowo cokolwiek rozwiązać, szczególnie jeżeli w grę wchodzą nerwy związane ze stłuczką.

2014-02-27 18:04

darko80

a ja nie wypowiadam się gdzie najlepiej bo to bardzo indywidualne, najlepiej rozejrzeć się po porównywarkach ofert takich jak okurka.pl gdzie pokazane jest 37 wariantów polis i można od razu zobaczyć co gdzie i ile kosztuje

2014-01-05 13:17

ubezpieczyciel

ubezpieczenia@eii.com.pl - dajcie znac na maila, to podesle namiary na nasz market ubezpieczen. bez wychodzenia z domu znajdziemy najtanszego ubezpieczyciela.

2013-02-23 12:37

LIBERTY

LIBERTY direkt

2013-02-21 20:28

Gdzie najtańsze OC

Ja również skorzystałem z oferty Liberty Direct na OC z darmowym Assistance oraz ze znalezionego w necie kodu zniżkowego - 75369166 Różnice w cenach między innymi towarzystwami są ogromne.

2013-02-18 11:12

Chmielnik

Zachęcam do kupowania OC lub AC w Liberty Direct. Można dostać 50 zł zniżki na OC albo 100zł na pakiet OC+AC. Kod zniżkowy: 62748738. Trzeba go podać na www albo kupując przez telefon.

2014-07-24 11:07

hyj

jak kupujesz oc + ac to składki są takie w ch...j duże ze gówno ze 100zł które raz oddadzą

2013-01-24 18:56

Cała prawda

320 zł na rok w Liberty Direct za silnik 2.0 i tej oferty nikt nie przebił. W necie jest mnóstwo kodów promocyjnych do Liberty, które dodatkowo obniżają cenę polisy...

2013-01-21 17:10

Aleksanderr

w zasadzie ja korzystałem z bardzo dobrej kalkulacji o tu http://banki.finansefakty.pl/ipolisa/ Mogę skomentować jedynie, że było warto,choć każdy ma inne wymagania

2012-12-29 23:55

niezalezny_doradca

Myślę, że najlepiej sprawdzić, które z ubezpieczeń jest dla nas najkorzystniejsze w multiagencji ubezpieczeniowej, albo w internetowej porównywarce ubezpieczeń. Wtedy mamy pewność, że na daną chwilę kupujemy najtańsze ubezpieczenie. Możecie sprawdzić jakie jest dla Was obecnie najtańsze ubezpieczenie pod tym linkiem: https://polisa24.pl/pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia_samochodowe?prtid=gdSOH Osobiście polecam tą porównywarkę ze względu na to, że posiadają ofertę 20 różnych firm, jest prosta w obsłudze i nie trzeba długo czekać na odpowiedź.

2012-11-30 23:52

jakub

Mnie tam wycenili korzystnie, na pewni lepiej niż w pzu :) cenowo hdi wygrywa

2016-09-30 21:31

mifas31.183.x.x

Ja wolałem skorzystać z usług kogoś kto się na ubezpieczeniach zna, tym bardziej że samochód ubezpieczałem pierwszy raz. Pani Marzanna Trzebiatowska z Giżycka gdzie mieszkam, wszystko po kolei wytłumaczyła a następnie znalazła ofertę dopasowaną do moich potrzeb i finansów. Ubezpieczenie jest w AXA :)

2012-10-31 20:22

mesio

HDI chciało za ubezpieczenie auta ciężarowego 10 tyś zł rocznie-chore łebki,a Generali płace 1400zł rocznie i taka różnica:D

2012-10-30 00:13

nikon

też korzystam z hdi i zgadzam się z powyższym :) hdi ma teraz bardzo dobre stawki i szeroką ofertę, warto zapoznać sie z nią, bo za te pare gorszy naprawdę warto zaoszzędzić potem nerów i stresu

2012-08-28 12:07

pele

przede wszystkim, ma być to dobre oc. jeżeli zapłacę tych parę groszy więcej, nic się nie stanie. wykupiłem polisę w hdi asekuracja, współpraca z nimi przebiega w dobrej atmosferze :)

2014-07-24 11:06

hyj

Byle najtańsze!!!Na wypadek awarii samochodu można zawsze mieć wykupione w banku assistanse za 10zł miesiecznie a nie placic zdziercom z ubezpieczenia 10 razy więcej w skali roku.