Strona główna  |  Wiadomości  |  „Fundusz & Perspektywa” UNIQA – nowe ubezpieczenie na życie

„Fundusz & Perspektywa” UNIQA – nowe ubezpieczenie na życie

„Fundusz & Perspektywa” UNIQA – nowe ubezpieczenie na życie

Data publikacji: 2010-09-21
Nowy produkt „Fundusz & Perspektywa” jest zmodyfikowanym ubezpieczeniem na życie z funduszem kapitałowym ze składką regularną i jednorazową. UNIQA we współpracy z Raiffeisen Bankiem wprowadziła to ubezpieczenie, zapewniając klientom atrakcyjne opłaty, dostęp do nowych funduszy oraz internetowej platformy obsługi użytkownika.

O nowym produkcie, oferowanym od 20 września 2010 roku, opowiada Marek Piętka, Dyrektor Departamentu Sprzedaży – Instytucje Finansowe UNIQA: „Oprócz rozszerzenia dotychczasowej oferty o 11 nowych ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, obniżyliśmy opłaty za wycofanie środków przed upływem pięciu lat od momentu ich zainwestowania.. Jednak najważniejszą zmianą jest udostępnienie Klientom internetowej platformy uniqa24, która umożliwia samodzielne zarządzanie swoim rachunkiem, w tym bezpłatne przenoszenie jednostek między funduszami”. I dodaje: „To nasza kolejna inicjatywa realizowana we współpracy z Raiffeisen Bank Polska, będąca odpowiedzią na rosnące zainteresowanie inwestycjami w fundusze ze strony Klientów banku. Wierzymy, że zmodyfikowany produkt w pełni zaspokoi ich oczekiwania”.

Oferta „Fundusz i Perspektywa" została poszerzona o następujące fundusze:

Rodzice i dzieci Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - UniTotalTrend

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - UniAkcje Małych i Średnich Spółek

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA Portfel Akcji Środkowej i Wschodniej Europy inwestujący w Fundusz BZ WBK ARKA Akcji Środkowej i Wschodniej Europy FIO,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA Portfel Rozwoju Nowej Europy inwestujący w Fundusz BZ WBK ARKA Rozwoju Nowej Europy FIO,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Quercus Agresywny,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Quercus Selektywny,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Idea Premium,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Idea Akcji,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Idea Obligacji,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Idea Stabilnego Wzrostu,

Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy UNIQA - Idea Surowce Plus

„Warto zwrócić uwagę na ofertę portfeli modelowych w ramach produktu „Fundusz i Perspektywa". Portfele te wpisują się w model tzw. „fund of funds" i są aktywnie zarządzane przez profesjonalnych doradców inwestycyjnych, którzy mogą teraz wybierać spośród jeszcze szerszej palety funduszy. Koncepcja fund of funds pozwala na osiągnięcie lepszych wyników przy jednoczesnej redukcji wahań wartości jednostek uczestnictwa” - podkreśla Jolanta Orełko, odpowiedzialna za fundusze inwestycyjne w Raiffeisen Bank Polska.

Podobne artykuły
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-06-21

Ubezpieczenie fotowoltaiki - właściciele domów mają wybór?

Ubezpieczenie fotowoltaiki staje się coraz bardziej popularne. Wyjaśniamy, jak ubezpieczyć fotowoltaikę mogą właściciele domów jednorodzinnych.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-28

Koronawirus: jak ubezpieczyciele pomagają kierowcom?

Z powodu pandemii koronawirusa Polska Izba Ubezpieczeń zarekomendowała pomoc dla kierowców. Sprawdzamy, jakie rozwiązania wprowadzili poszczególni ubezpieczyciele. Na jaką pomoc można liczyć?

Czytaj więcej
Komentarze