Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Dobre wyniki Liberty Direct po I półroczu 2011 roku

Ostatnia aktualizacja: 2013-09-20

Po II kwartale 2011 roku Liberty Direct odnotował 87,7 mln zł składki przypisanej brutto i 42% wzrost w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Tendencja wzrostowa jest skutkiem rozszerzania kanałów sprzedaży opartych o platformę direct, jak i rozwijaniu współpracy z multiagencjami. Na koniec czerwca Liberty Direct ubezpieczało niemal 240 tys. pojazdów.

„Wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w ciągu pierwszych dwóch kwartałów są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Wysoki wzrost składki to przede wszystkim zasługa strategii zakładającej dywersyfikację kanałów sprzedaży. Przewagę konkurencyjną utrzymujemy również dzięki zachowaniu wysokiej jakości obsługi Klientów we wszystkich obszarach operacyjnych - od sprzedaży po likwidację szkód. W tym celu wykorzystujemy kompleksowy program monitorowania i podnoszenia satysfakcji Klientów Net Promoter Score” - podsumowuje Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Radość z sukcesu „Rozbudowa sieci multiagencji była dla nas priorytetem w II kwartale 2011 roku. Dzięki inwestycji w ten kanał sprzedaży, pozyskaliśmy do współpracy kilkuset partnerów biznesowych. Równocześnie aktywnie prowadzimy działania marketingowe w internecie oraz telewizji. Inwestujemy także w social media - uruchomiliśmy m.in. na Facebooku aplikację ułatwiającą rekomendację naszej firmy w programie „Poleć sprawdzone ubezpieczenie” - komentuje Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu. „Ciągle rozwijamy także nasze produkty tak, by oferować klientom usługi odpowiadające ich potrzebom. Na początku września wprowadziliśmy dwie nowe opcje Autocasco umożliwiające likwidację szkód w autoryzowanych stacjach obsługi bez amortyzacji części” - dodaje Karski.

Rynek ubezpieczeń direct jest obecnie wart ponad 800 mln zł, z czego główną grupę stanowią ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC - aż 90%. Pozostałe 10% to ubezpieczenia NNW, assistance, ubezpieczenia domu i mieszkania oraz turystyczne. Na koniec 2011 roku rynek ubezpieczeń oparty o platformy direct może przekroczyć 1 mld zł.

Źródło: Biuro Prasowe Liberty Direct

Tagi:

Komentarze

2011-09-28 11:55

ubezpieczający

Gratuluje mojemu kochanemu Liberty Direct. Liberty to jedna z najfajniejszych firm ubezpieczeniowych z jaką do tej pory miałem do czynienia. W końcu ubezpieczenia są sprzedawane w ludzkiej formie. Gratulacje!