Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Compensa, Ergo Hestia, Link4, Warta, Allianz, PTU, PZU oraz Uniqa sprawdzą poprawność twoich danych

Data publikacji: 2010-05-18

Kolejne cztery firmy ubezpieczeniowe przystąpiły do programu pilotażowego Biura Ośrodka Informacji UFG. Są to: Allianz, PTU, PZU oraz Uniqa. Program, w którym uczestniczy już osiem firm, polega na udostępnianiu ubezpieczycielom informacji o szkodach z polis OC i AC, zgromadzonych w bazie danych Ośrodka Informacji. Dzięki temu towarzystwa otrzymują możliwość weryfikacji informacji podawanych przez klientów o przysługujących im zniżkach, w zakresie szkodowości.

Ubezpieczyciele oczekują, że wdrożenie tego mechanizmu przyniesie im wymierne korzyści finansowe – mówi Wojciech Bijak, dyrektor Ośrodka Informacji UFG. Wypracowywane narzędzie umożliwi bowiem również przeciwdziałanie przestępczości ubezpieczeniowej. Chodzi m.in. o przypadki ubezpieczania tego samego pojazdu w kilku firmach i wielokrotnie pobieranie odszkodowań za ten sam wypadek drogowy.

Weryfikacja online Od lutego w powyższym badaniu, o nazwie Zapytanie Przez Portal 3 (ZPP 3), uczestniczą już: Compensa, Ergo Hestia, Link4 i Warta. – A kolejne firmy deklarują chęć wzięcia w nim udziału – dodaje Wojciech Bijak.

Zakończenie pilotażu spodziewane jest pod koniec wakacji. Jego wyniki pozwolą na określenie ostatecznego zakresu w jakim uruchomiona zostanie usługa ZPP 3 dla wszystkich firm ubezpieczeniowych. Aktualnie, wyniki o przebiegu szkodowości, przesyłane są w dokumentach formatu PDF (w przypadku pojedynczych zapytań) lub XML (w przypadku tzw. zapytań wsadowych). Apetyty towarzystw sięgają dostępności danych w trybie on-linie, co wymaga jednak inwestycji technologicznych. Po ich przeprowadzeniu UFG będzie w stanie uruchomić opisywaną usługę do końca 2010 roku.

UFG

Tagi:

Komentarze

2020-02-14 11:31

MAREK RZEMIEŃ91.189.x.x

CHCIAŁEM ZAPYTAĆ O SZKODOWOŚĆ OC MOICH POJAZDÓW UBEZPIECZONYCH M/IN W FIRMIE COMPENSA, LINK4, ERGO-HESTIA W CIĄGU MINIONYCH 3 LAT 2017-DO 2019. NIP 813-22-83-737. REGON 690462358. Z POWAŻANIEM MAREK RZEMIEŃ 698 617 512

2020-02-14 13:35

Ubea.pl81.190.x.x

Historię swoich szkód z ubezpieczeń OC i AC można poznać za pośrednictwem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Aby bezpłatnie wygenerować taką historię szkód, wystarczy zarejestrować się na portalu UFG.