Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Compensa, Ergo Hestia, Link4, Warta, Allianz, PTU, PZU oraz Uniqa sprawdzą poprawność twoich danych

Data publikacji: 2010-05-18

Kolejne cztery firmy ubezpieczeniowe przystąpiły do programu pilotażowego Biura Ośrodka Informacji UFG. Są to: Allianz, PTU, PZU oraz Uniqa. Program, w którym uczestniczy już osiem firm, polega na udostępnianiu ubezpieczycielom informacji o szkodach z polis OC i AC, zgromadzonych w bazie danych Ośrodka Informacji. Dzięki temu towarzystwa otrzymują możliwość weryfikacji informacji podawanych przez klientów o przysługujących im zniżkach, w zakresie szkodowości.

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

Ubezpieczyciele oczekują, że wdrożenie tego mechanizmu przyniesie im wymierne korzyści finansowe – mówi Wojciech Bijak, dyrektor Ośrodka Informacji UFG. Wypracowywane narzędzie umożliwi bowiem również przeciwdziałanie przestępczości ubezpieczeniowej. Chodzi m.in. o przypadki ubezpieczania tego samego pojazdu w kilku firmach i wielokrotnie pobieranie odszkodowań za ten sam wypadek drogowy.

Od lutego w powyższym badaniu, o nazwie Zapytanie Przez Portal 3 (ZPP 3), uczestniczą już: Compensa, Ergo Hestia, Link4 i Warta. – A kolejne firmy deklarują chęć wzięcia w nim udziału – dodaje Wojciech Bijak.

Zakończenie pilotażu spodziewane jest pod koniec wakacji. Jego wyniki pozwolą na określenie ostatecznego zakresu w jakim uruchomiona zostanie usługa ZPP 3 dla wszystkich firm ubezpieczeniowych. Aktualnie, wyniki o przebiegu szkodowości, przesyłane są w dokumentach formatu PDF (w przypadku pojedynczych zapytań) lub XML (w przypadku tzw. zapytań wsadowych). Apetyty towarzystw sięgają dostępności danych w trybie on-linie, co wymaga jednak inwestycji technologicznych. Po ich przeprowadzeniu UFG będzie w stanie uruchomić opisywaną usługę do końca 2010 roku.

UFG

Tagi:

Komentarze