Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Cena ubezpieczenia samochodu – co zrobić by płacić mniej?

Data publikacji: 2013-05-29

Chciałbyś aby zmalały twoje wydatki na auto? Paliwo, cena ubezpieczenia samochodu i inne koszty utrzymania pojazdu spędzają Ci sen z powiek, lecz z drugiej strony potrzebujesz auta w codziennej pracy? Przeczytaj nasz mały poradnik i zobacz co możesz zrobić by w twojej kieszeni znalazło się więcej pieniędzy.

tańsze ubezpieczenie samochodu

Samochodem jeździsz na co dzień, poza tym musisz być mobilny aby w każdej chwili móc pojechać np. na spotkanie z klientem do innego miasta. Jak zaoszczędzić na motoryzacyjnych wydatkach? Pierwszą kwestią jest paliwo, drugą cena ubezpieczenia samochodu, a trzecią stan auta. Zobacz co możesz zrobić by zaoszczędzić.

Paliwo wciąż drogie – jak płacić mniej?

Ile wynoszą cię miesięcznie rachunki na paliwo do samochodu? Jeśli zdecydowanie za dużo, zastanów się czy:

 • Warto pomyśleć o zmianie samochodu na model z mniej pojemnym silnikiem – na polskich drogach i tak nie możesz rozwijać dużych prędkości a fotoradary się mnożą jak grzyby po deszczu. Szybko odczujesz różnicę w portfelu w związku z wydatkami na paliwo w aucie z silnikiem 1.8. a 3.0.

 • Jeździsz samochodem o każdej porze, nawet do sklepu oddalonego o dwa przystanki autobusowe? Może czas przesiąść się po pracy na rower a duże zakupy w hipermarkecie robić rzadziej niż dotychczas?

Cena ubezpieczenia samochodu – jak być dobrze ubezpieczonym i nie przepłacać?

Wszystko zależy od kierowcy i samochodu. Nowego pojazdu z salonu nie warto zostawiać bez ubezpieczenia Autocasco, poza tym jeśli właściciela auta stać na dobry model prosto z salonu, dlaczego miałby oszczędzać na bezpieczeństwie samochodu? Z drugiej strony, jeśli posiadasz kilkuletni, nieco wysłużony pojazd, decyzja o zakupie polisy AC powinna być bardziej wyważona. Może wystarczy Autocasco w wersji mini?

Jaką ochronę ubezpieczeniową należy mieć?

 • Ubezpieczenie OC – polisa obowiązkowa dla wszystkich właścicieli pojazdów. Przerwa w ubezpieczeniu pojazdu powyżej 2 tygodni może cię kosztować w najlepszym wypadku 3200 zł. W najgorszym, gdy spowodujesz wypadek, mogą cię czekać wielotysięczne długi.

 • NNW kierowcyubezpieczenie NNW to jest uzupełnieniem do polisy OC, tyle że chroni kierowcę, nawet gdy ten będzie sprawcą wypadku. Pamiętaj, że nie zawsze jest tak, że poszkodowana strona odnosi wielkie straty, a sprawca wychodzi bez szwanku z autem bez jednej rysy.

 • Polisa Assistance – przydatne ubezpieczenie dla każdego kto doświadczył awarii bądź stłuczki na drodze, na drodze krajowej lub za granicą. Koło na drodze wielu kierowców sobie wymieni, lecz holowanie pojazdu, pomoc tłumacza, naprawa usterki lub samochód zastępczy by móc kontynuować dalszą podróż są usługi nie do przecenienia. Można je mieć razem z ubezpieczeniem Assistance!

 • Ubezpieczenie szyb – wybita szyba to w zasadzie niewielka usterka. Niewielka ale kłopotliwa. Masz Autocasco? Jeśli chcesz z tej polisy wymienić uszkodzoną szybę, możesz utracić część zniżek lub dowiedzieć się że rozmiar szkody jest za niski i sam musisz się z tym uporać.

Cena ubezpieczenia samochodu na pewno będzie niższa, gdy zawęzisz swoje wymagania co do ubezpieczeń, nie będziesz kupował wszystkiego, ale to co jest dla ciebie najkorzystniejsze. Najwygodniej porównać koszty składek ubezpieczeniowych w porównywarce ubezpieczeń samochodowych. A polisy kupować w najkorzystniejszych pakietach!

Ostatnią kwestią jest stan pojazdu. Pamiętaj: lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta zasada sprawdza się także w przypadku samochodu. Nie odkładaj wizyt w warsztacie na ostatnią chwilę, gdy coś budzi twój niepokój, zaglądaj pod maskę i bądź czujny, a zaoszczędzisz sobie sporo nerwów i ekstra wydatków po nagłej awarii czy wypadku spowodowanym z powodu problemów technicznych pojazdu.

Poznaj 10 czynników najbardziej wpływających na cenę OC:

Tagi:

Komentarze

2014-04-30 09:27

Paweł

Lepiej dołożyć trochę a wykupić porządną polisę. Dla mnie podstawa to assistance. Cokolwiek się nie wydazry w trasie można polegać na ubezpieczycielu. Ja wykupiłem w Starterze i jestem zadowolony, już 2 razy skorzystałem. Szybko i dobra naprawa. Co do ubezpieczenia szyb to też warto, jeszcze mi się nie zdarzyło skorzystać ale wielu znajonym tak, więc sam też wykupiłem.