Strona główna  |  Wiadomości  |  Aviva i Bank BGŻ rozpoczynają współpracę

Aviva i Bank BGŻ rozpoczynają współpracę

Data publikacji: 2010-12-20
Jedna z największych firm ubezpieczeniowych Aviva i Bank BGŻ podpisały wieloletnią umowę o współpracy w zakresie bancassurance. Na mocy umowy Aviva będzie dostawcą ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń majątkowych dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm obsługiwanych przez Bank BGŻ.

Klienci Banku BGŻ otrzymają dopasowane do swoich potrzeb ubezpieczenia Aviva, powiązane zarówno z produktami bankowymi, jak również sprzedawane niezależnie. Oferta przedstawia bardzo szeroki zakres potrzeb ubezpieczeniowych Klientów, którzy mogą skorzystać na jednolitym i spójnym modelu obsługi, i przede wszystkim na konkurencyjnych cenach ubezpieczeń.

Ubezpieczenie na życie - ochrona Ubezpieczenia Aviva będą oferowane w ponad 360 placówkach Banku BGŻ oraz za pośrednictwem bankowości interetowej eBGŻ i telefonicznej TeleBGŻ.

"Nasze doświadczenia europejskie, w tym polskie, dowodzą, że model długofalowej współpracy banku i ubezpieczyciela jest najbardziej korzystny klientów, a także dla obu partnerów. Współpraca z Bankiem BGŻ – doświadczonym i profesjonalnym partnerem – to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju bancassurance naszej grupy" – mówi Jacek Koronkiewicz, członek zarządu grupy Aviva w Polsce odpowiedzialny za bancassurance.

Aviva jest największym graczem na rynku bancassurance w Europie – współpracuje z 46 bankami, które łącznie dysponują siecią 21 tys. placówek.

"Celem Banku BGŻ jest zapewnienie klientom szerokiej oferty usług finansowych. Mamy nadzieję, że rozszerzenie oferty banku o nowe produkty ubezpieczeniowe oferowane przez lidera rynku bancassurance w Europie jakim jest Aviva, zwiększy naszą konkurencyjność i przyczyni się do dalszego umocnienia pozycji banku na rynku." – powiedział Witold Okarma, wiceprezes zarządu Banku BGŻ. "W ramach tego modelu współpraca z doświadczonym partnerem ubezpieczeniowym jest kluczowa z punktu widzenia jakości produktów i obsługi klienta" – dodał W. Okarma.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2022-03-31

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi - co warto wiedzieć?

Zgłoszenie sprzedaży samochodu ubezpieczycielowi jest niezbędną czynnością. Wyjaśniamy, jak należy ją wykonać w prawidłowy sposób.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-05-18

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę,...

Czytaj więcej
nieruchomosci
Ubezpieczenie nieruchomości
2020-10-21

Ubezpieczenie od przepięć – jak chroni dom i mieszkanie?

Trudno sobie obecnie wyobrazić dom bez choćby jednego urządzenia elektrycznego. Tymczasem nawet małe przepięcie może spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Na szczęście proste i tanie ubezpieczenie...

Czytaj więcej
Komentarze