pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Allianz nie uznaje wypowiedzenia OC!

2010-08-11 12:26

Wladek

co im się należy, jeśli wszytkich formalności nabywca pojazdu dopełni w terminie tak, jak przeiwduje art 31 o Ubezpieczeniach obowiązkowych? Mają bajzel w tej firmir i tyle. Nie polecam nikomu, bo to kombinatorzy.

2010-11-24 11:55

durex

Allianz=NACIĄGACZE !!!!!! Po zakupie samochodu w kwietniu wysłałem rezygnację z kontynuacji ubezpieczenia OC po poprzednim właścicielu. We wrześniu dostałem kontynuację, w październiku wezwanie do zapłaty. Ze względu na przeprowadzkę zagubiłem dowód nadania przesyłki poleconej :( I to mój jedyny błąd - nie mam dowodu - nie ma potwierdzenia,że zrezygnowałem z polisy... Na nic zdały się moje telefony, faxy, odwołania (egz. nr 2 rezygnacji mam u siebie). Nie masz potwierdzenia - PRZEGRYWASZ I PŁACISZ !!!!!! Mam nadzieję, że dużo normalnych ludzi przeczyta wszystkie ww. informacje i NIGDY nie zaufa ZŁODZIEJOM i NACIĄGACZOM!!!!!!!!! Śmierć germańskiemu kapitałowi w Rzeczpospolitej!!!

2011-05-21 22:57

Agj

W chwili obecnej mam identyczną sytuację - zgubiłem dowód nadania wypowiedzenia, a windykatorzy, nie chcą mi powiedzieć, czy w systemie ubezpieczyciela, zarejestrowali pismo, czy też nie. Może Pan napisać jak się sytuacja skończyła, bo nie wiem, czy zapłacić te 90 zł, czy też dalej walczyć?

2010-11-25 12:34

Ipolisa.pl

Zgodnie z art. 31 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (art. 33 pkt. 4 ustawy) w razie sprzedaży samochodu, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. Może dojść do sytuacji, a której nie doszło do wypowiedzenia umowy i nabywca pojazdu zawiera polisę z nowym ubezpieczycielem. Występuje wówczas zjawisko podwójnego ubezpieczenia OC i obydwa TU mają prawo żądać zapłaty składki. W sytuacji opisanej w poprzednim poście wina leży po obydwu stronach. Doszło przede wszystkim do nieskutecznego wypowiedzenia umowy OC. W naszej opinii Allianz miał podstawę do żądania zapłaty, ponieważ nie otrzymał wypowiedzenia umowy w terminie określonym w ustawie, ani też stosownego potwierdzenia że wypowiedzenie zostało wysłane. Z drugiej strony wypowiedzenie mogło zostać dostarczone, lecz nie zarejestrowane przez Allianz w systemie. Warto więc składać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC ze szczególną starannością, aby mieć 100% pewność, że dojdzie do jej rozwiązania.

2010-11-30 11:25

beju78

Allianz to złodzieje i oszuści. Sprzedałem samochód w 2008r. Umowa zgłoszona i podbita w Allianz. Po roku pierwsza wizyta komornika za OC a w tym roku znów. Za każdym razem oglądają podbitą umowę i sobie idą. Allianz sprzedaje potencjalnych dłużników firmom windykacyjnym. Gnoje!

2010-12-24 13:54

bim

... a dlaczego wszystko ze strony Allianz wysyłane jest zwykłą pocztą a nie przesyłką poleconą?? dla mnie skandal!! Poważne towarzystwo ubezpieceniowe... żałosne

2010-12-24 14:00

bim

A co sie dzieje jeśli posiadacz PODWÓJNEGO ubezpieczenia spowoduje kolizję samochodową - czy poszkodowany otrzyma pieniądze z 2 źródeł??

2010-12-28 13:13

Ipolisa.pl

W przypadku gdy sprawca kolizji posiada podwójne ubezpieczenie OC - wybiera on polisę, z której wypłacane jest odszkodowanie poszkodowanemu. W przypadku ubezpieczenia AC - odpowiedzialność zakładów ubezpieczeń jest solidarna.

2011-06-04 22:33

piotr

Jeżeli podwójne ubezpieczenie t.z. u dwóch ubezpieczycieli to jakim prawem jedna wypłata ,była by to zwykła kradzież.

2011-06-04 22:36

piotr

dwa ubezpieczenia 2x kasa a jedna wypłata= kradzież

2011-03-31 01:38

bastek00

Mam tak samo, sprzedałem samochód, wysłałem pismo - nie dotarło, drugie też nie, ok moja wina bo zwykłym więc pewnie wyrzucili poza tym poszło na stary ich adres. Następnie 5 maili ze skanami umów i pism zgodnie z poleceniem konsultantów... i mam komornika bo oddali sprawę do sądu. Do tego na stary adres mój, a nowy mają w 2 polisach pozostałych samochodów, które już niedługo u nich będą ubezpieczanie. ZŁODZIEJE i OSZUŚCI !!!

2011-04-28 07:15

gosia

zgadzam się z powyższymi postami - allianz to oszuści, teraz wymyslili sobie nowy sposób jak nabić klienta w butelkę - otórz jeżeli np kupiłes samochód 15-go września, a umowa OC kończy się 17-go września i złożyłeś oświadczenie, że nie pragniesz się juz ubezpieczać w allianz powołując się na art 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych to nalicza ci opłatę za 28 dni ubezpieczania się u nich, według nich żeby im nic nie płacić należało rozwiązać umowę na podstawie art 28, żadna inna firma tak nie robi, według mnie jest to nadinterpretacja przepisów i zwykłe wymuszanie pieniędzy

2011-05-07 12:25

ddd

ALIANZ TO JEDNE WIELKIE G...!!! NIE WYPŁACAJA NALEZYCIE ODSZKODOWANIA A LUDZIE MUSZĄ SIĘ ZAPOŻYCZAĆ!!! NIE BIERZCIE TEGO CHOLERSTWA!! ODRADZAM!!

2011-06-22 21:52

a

Allianz doprowadzil nas do upadlosci. To wszystko co mam do powiedzenia.

2011-07-19 17:22

aviva

allianz to jedna wielka porażka zgadzam się z przedmówcami wysyłałem wypowiedzenie umowy OC i jeszcze robiła to faxem agentka ubezpieczeniowa minął miesiąc od zakupu auta a oni wtedy przysłali mi do zapłaty drugą rate ubezpieczenia poprzedniego właściciela gdzie ja już mam nową polise

2011-07-19 22:26

malina

Allianz jeden wielki bajzel. Też muszę zapłacić OC za 2 lata..ubezpieczenia za sprzedane auto.

2011-09-02 19:20

werka

ZŁODZIEJE.okradają ludzi w biały dzień! bajzel w papierach .nie polecam tej ubezpieczalni !!!!!

2011-12-11 21:10

Marcin z gliwic

Allianz to oszuści !!! 27 03.2011 zakupiłem auto z polisa w Allianz. 31.03.2011 zgłosiłem ten fakt w Allianz i poprosiłem o kalkulacje składki pani obejrzała moja historie przebiegu OC i stwierdziła ze jest wszystko ok i na polisie zrobiła zmianę danych właściciela i dala swoja pieczątkę.. 28.03.2011 zbliżała się rata do zapłaty oc, zgłosiłem się ponownie do Allianz ponieważ nie dostałem żadnej informacji z Allianz. Pani w punkcie podała mi nr konta gdzie mam opłacić składkę - opłaciłem. 28.08.2011 data kolejnej ostatniej już raty a z firmy allianz nadal cisza żadnej informacji - ponownie udałem się do punktu i potwierdzono mi ze mam opłacić na ten sam nr konta - opłaciłem. 7 miesięcy po zakupie auta dostałem w końcu pismo od Allianz że zrobiono mi re kalkulacje i że mam do zapłaty jeszcze 445 zl. Czyli przy 50 % zniżce wyszło mi ze OC będzie mnie kosztować JEDYNE 1075 zl !!!! (całe OC na rok 2150 zl). Wszedłem na stronę allianz na kalkulatorze OC wpisałem swoje zniżki oraz dane wyszło mi że OC na rok to 522 zl. Na infolinii Pan powiedział ze re kalkulacja jest robiona na stawkach allianz Polska a nie na Allianz direct i ze mam zapłacić dopłatę. Czy ktoś miał taką sytuacje ?? jak można to obejść???

2012-05-24 17:50

Maniek

Witam, bardzo podobną sytuację, proszę napisać jak zakończyła się Pana sprawa.

2011-12-15 09:57

Katowice

Widzę, że totalny koszmar ludzie mają z tym Allianz-em, ja mam jeszcze inną sytuację... Otóż zakupiłem samochód używany w czerwcu 2011, gdzie poprzedni właściciel miał umowę w Allianz Direct i zdecydowałem się kontynuować ubezpieczenie po poprzednim właścicielu. Umowa wygasła mi na początku grudnia 2011, bo niestety przegapiłem termin i na dzień dzisiejszy jestem bez kontynuacji OC. Wczoraj będąc w Allianz powiedziano mi, że będę miał do zapłaty ok 2400zł za samo OC z racji tego, że nie mam żadnych ulg, za wiek itp itd... - bo nie mam niestety, a obecnie sam jestem właścicielem auta... :( Umowę oczywiście da się podpisać z kontynuacją OC od dnia zakończenia poprzedniej umowy tak żebym nie miał kłopotów z racji przerwy w OC... Lecz nie wiem do końca czy rzeczywiście muszę u nich kontynuować to OC skoro umowa OC po poprzedniku "przechodziła" na mnie bez żadnych moich podpisów... czytając na stronie Allianz w pytaniu pt.: "Czy nabywca ma prawo do korzystania z ubezpieczenia OC zbywcy pojazdu?" dosłownie napisane jest: "W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mechanicznego. W przypadku wypowiedzenia umowy, rozwiązuje się ona z upływem 30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego." I nie ma tu nic napisane, że automatycznie umowa zostaje na mnie przedłużona przecież, w dodatku to umowa, która była zawierana przez poprzedniego właściciela samochodu a nie przeze mnie...

2011-12-20 13:26

k.a.m.i.k.a.

ustawowo jest 30 dni na zgłoszenie w ubezpieczalni kupna auta i uregulowaniu tych spraw. ale automatyczne przedłużenie?? jeśli nie mieli twoich danych to jak mogą ci automatycznie przedłuzyć? cos mi sie wydaje, że chca Cię naciągnąć na ubezpieczenie auta u siebie po prostu. przeciez auto nie musi być używane i może sobie stać w garażu i służyć tylko jako kanapa do picia piwa i wtedy oc byc nie musi. ale coś mi sie wydaje, że twoich problemów z allianz to dopiero poczatek. tez kupiłam auto i jeździłam nim, 0 znizek, tez nie mam odpowiedniego wieku (w przypadku allianz 29lat), teraz zrobili mi rekalkulację chociaz moje ubezpieczenie się skończyło kilka miesiecy temu i z niego zrezygnowałam. 1100 zł sobie policzyli, poprzednie wpłaty 400 zł do tego. radzę skorzystać z ubezpieczalni, która ma niższy wiek, od którego przestaje uwzględniać znizki.

2011-12-20 13:39

Martinez

Przedłuzenie tez jest ustawowe. Jesli nie wypowiesz ubezpieczenia najpozniej jeden dzien przed jego koncem na pismie to umowa jest przedłuzana o kolejny rok. Mowi o tym wyraznie ustawa o OC (art.28). Nie zrobiłes tego to sorry, ale kazdy ubezpieczyciel ci przedluzy. Takie jest prawo a jego nieznajomosc szkodzi.

2011-12-18 12:41

Jacek

A gdzie jest ochrona danych osobowych jeśli na umowie kupna sprzedaży nie wyraziło się na to zgody czy oni mają do tego prawo powinni się skontaktować a nie grzebać w w cudzej prywatności ale wychodzi na to że tylko oni mają do tego prawo

2011-12-18 12:56

Jacek

Można zrobić z tymi złodziejami porządek tylko nikt niema na to czasu i woli zapłacić naciągają Polskie chore prawo w żadnym kraju tego niema . Auto kupuje się z polisą bo tak musi być ale prawo konsumenta daje nam wybór Wygasa umowa i to oni powinni zachęcić do kupna nowej polisy nawet nie pytają o zniżki które się miało a powinni to zrobić ...... Co za ludzi kupują tam polisę

2011-12-22 16:12

mario

Potwierdzam! Oszuści! W 28. dniu po nabyciu pojazdu zgłosiłem się, aby zrezygnować z ubezpieczenia. Wytłumaczyli mi, że mam czas i mogę to zrobić w ostatnim dniu trwania polisy (poprzedniego właściciela). A później... było już za późno. Złodzieje i naciągacze!!!

2011-12-30 23:14

gosfil

OSZUŚCI!!! bak słów

2012-01-17 12:39

werty

LEPIEJ MIEĆ MEZALIANS NIŻ O.C. W ALLIANZ