pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta
  • You Can Drive

Alianz to banda uszustów, naciągają a potem o kliencie zapominają !!!! na pisma skarg nie odpowiadają, zostawiają człowieka na lodzie

2015-02-14 18:09

zniesmaczona178.183.x.x

Bałagan - giną dokumenty lub zwyczajna ściema żeby zniechęcić. Korespondencja bez podpisu osobistego. To jakiś żart a nie poważna firma ubezpieczeniowa.

2015-02-06 14:09

qwerty83.7.x.x

Trzy różne ubezpieczenia w Alianz i trzy porażki. W tym jedna, przy sprzedaży samochodu, agent Alianz nie oddał mi pieniędzy z zakończonego i prawidłowo przeze mnie wypowiedzianego AC. Powiedział, że on sam spóźnił się ze zgłoszeniem tego do systemu i przepadło, termin przekroczony. Mnie to kosztowało około 1000PLN. I oczywiście wątpliwą przyjaźń z agentem, który mnie pozbawił pieniędzy, a którego wiele lat znałem. Agent powiedział, że nic już nie może zrobić, obrócił się o 180 stopni i tyle. Inne przypadki to: wysłanie mi OC bez zniżek (bezwypadkowa jazda 15 lat). Powód: przekręcili moje nazwisko i system nie odszukał moich zniżek, więc przysłali stawki maksymalne. Sposób załatwienia: ja się odwołałem, agent przyjmuje i mówi: "ja to załatwię", a tymczasem zawrzyjmy nową, prawidłową OC. Efekt po kilku interwencjach i 3 miesiącach łaskawie agent mówi: OK, rozwiążemy umowę na przekręcone nazwisko, ale za 3 miesiące Pan zapłaci. Tak więc miałem przez 3 miesiące 2 polisy OC w tym jedną bez żadnych zniżek. I ostatnia sprawa: wypowiedziałem OC na moto. Wyszedłem z założenia, że OC jest tańsze gdzie indziej. Agent konkurencji wysłał terminowo wypowiedzenie, zawieramy oc z innym towarzystwem (PZU) za 90 PLN , a nie za 190 jak chce Alianz. Wszystko jest OK, ale po 2-3 tygodniach Alianz przysyła mi listem "automatyczne wznowienie umowy" i rząda 190 PLN. Agent sprzedający mi PZU na szczęście zachował wypowiedzenie umowy z Alianz, przesłał im to emailem, ale nie sądzę, żeby na tym się to skończyło. Rzadko czegoś odradzam, ale Alianz szczerze i na pewno ODRADZAM!

2015-01-09 18:32

awojdak

Pomimo likwidacji i wyceny szkody komunikacyjnej w Allianz nie zostało wypłacone mi odszkodowanie z powodu trwającego postępowania karnego przeciwko ich klientce,które trwa już 10 miesięcy.Policja skierowała sprawę do Sądu,który uznał ich klientkę za winną, a Allianz nic.Klientka odwołała się od wyroku,gdzie ponownie została skazana przez Sąd po konsultacji z trzema biegłymi. Piszę więc do Allianz o wypłacenie mi odszkodowania wraz z odsetkami i dalej nic.Dzwonię na infolinię z informacją o wyroku i prośbą o kontakt z likwidatorem i czekam kilka dni,aż odezwał się z informacją,że ich klientka wystąpiła do Sądu o uzasadnienie wyroku,na które Sąd ma 2 tygodnie czasu i abym skontaktował się z nim po tym terminie.Próbuję już kilka dni po tym terminie i nic. Podczas rozmowy z likwidatorem powiedziałem mu,że trwające postępowanie karne nie zobowiązuje ich do wstrzymania wypłaty odszkodowania jak wskazuje wiele wyroków sądowych.Obowiązkiem Allianz jest samodzielne wyjaśnienie zdarzenia w razie zaistniałych wątpliwości,a nie oczekiwanie na wyrok Sądu(którego instancja może być Najwyższa) i nie wiadomo za ile lat.Szczycą się złotymi odznakami za likwidację szkód,ale chyba tylko na swoją korzyść. Na to wygląda ,że czas na Rzecznika Ubezpieczonych i Komisję Nadzoru Finansowego bo nigdy nie odzyskam swoich pieniędzy .Piszę to aby przestrzec poszkodowanych przed takimi sytuacjami,aby nie czekali na wyroki Sądu tylko pisali automatycznie skargi po minięciu 30 dni od zgłoszenia szkody w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania,lub składali pozwy cywilne.Chyba ,że nie będzie takiej potrzeby po wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie ubezpieczeń OC.Oby!

2014-10-22 15:24

Barbara Szmaj

Bardzo nie rzetelna firma ubezpieczeniowa, źle zorganizowana, brak możliwości kontaktu z przedstawicielami biur skarg.Od 3 lat straszą mnie komornikiem. Trzy lata temu za to ,że nie zaksięgowali zapłaty ubezpieczenia samochodu -ja miałam kwity,przelewy .Sprawę rozwiązało pismo rzecznika ubezpieczonych i przeprosiny -ale trwało to 2 lata.Od stycznia zmieniłam ubezpieczyciela o czym ich wielokrotnie informowałam a przy ubezpieczeniu ajent przesłal do nich rezygnację i znowu bal , bo teraz od marca b.r. znowu atak , że nie zapłaciłam .Otrzymali już 3x ksero zgłoszenia ale bez echa .Dzisiaj ponowny telefon z windykacji ,szaleństwo i znowu będę pisać do Rzecznika a może do sądu za nękanie ? Ostrzegam przed ubezpieczeniem Allianz , jeśli chcecie mieć spokojny sen to wybierajcie każda inną .Pazdrawiam Baśka

2014-01-18 20:04

okradziona

Ukradziono mi samochów, gdy zbliżał się się termin płatności za polisę OC zgłosiłam to poprzez zaświadczenie z Komendy policji że prowadzone jest śledctwo w tej sprawie. Po miesiącu dostałam z komendy pismo że sprawę umożono z powodu braku ustalenia sprawcy więc mogłam dopiero wyrejestrować samochód. Wspaniały Allianz naliczył mi składkę OC za ten okres około miesiąca, jeżeli śledcwo trwało by dłużej to stosunkowo musiała bym zapłacić za ten okres. Zostałam okradziona przez nieznanego sprawcę, nie mam samochodu i jeszcze mam zapłacić za to firmie Allianz, czuję się bardziej okradziona przez ubezpieczyciela niż przez złodziejaszka. W tej firmie już nigdy nie ubezpieczę niczego, a jej przedstawicielą życzę takiego samego potraktowania jak ja sama zostałam potraktowana.

2014-01-05 20:29

antysyfproamowski

Proama jest i tak gorsza

2013-12-06 14:36

Allianz Polska

Pani Barbaro, prosimy o maila z opisem Pani problemu na adres: uwagi@allianz.pl. Sprawdzimy i wyjaśnimy sprawę.

2013-12-06 14:26

Barbara Szmaj

Fatalna firma,nie liczy sie z ubezpieczonym.Odradzam .Od ponad 10 lat byłam ubezpieczona ale od maja 2013 roku wymyślili , ze nie zapłaciłam za pakiet. w 2012 roku.Od maja wysyłam wielokrotnie dokumenty , ze zapłaciłam przed terminem , ale odpowiedzi nie ma i przysyłaja ponaglenia straszenia komornikiem , ja znowu wysyłam tz.dowody niewinności , ktoś przyjmuje potwierdza i cała zabawa zaczyna sie od nowa .Ostrzegam przed ubezpieczeniem w tej firmie, będę ich napewno skarżyć za naruszenie spokoju,dóbr osobistych , itp. sprawę oddałam do Kancelarii Prawnej .Za bałagan i brak organizacji niech odpowiadaja sami Wysłałam sprawe do Rzecznika Ubezpieczonych .Firmę porównuję z TELE2 , może jeszcze pamiętacie Państwo co to był za koszmar. Ostrzegam jeśli chcecie spokojnie żyć i pracować omijać Allianz szerokim łukiem

2013-11-07 07:53

Pracownik Firmy w Warszawie

Ja mam grupówkę u nich. Zawsze wszystko szybko i sprawnie. Agentka zorientowana i ogarnięta. Po wypadku zorganizowali mi kule a potem rehabilitację. Inni w firmie też ich chwalą. Kolega za zachorowanie córki na cukrzycę dostal bardzo szybko 20 000 zł i opiekę psychologa. My jesteśmy zadowoleni.

2013-10-23 20:33

anda

Zgadzam się w 100% firma nie jest godna polecenia ubezpieczyłam mieszkanie jak się okazało po zalaniu sąsiadki musiałam dopłacać 200zł z własnej kieszeni. NIGDY WIĘCEJ ALLIANZ

2013-11-07 08:03

AGENTKA ALLIANZ

Tak, bo najprawdopodobniej nie wykupiła Pani franszyzy ( czyli udziału własnego), który kosztował dodatkowo 20 zł. Klient, który chce mieć udział własny do 200 zł, zakłada iż małych szkód zgłaszać nie będzie. Jeżeli polisa na 100 000 zł kosztuje 60 zł, do Klienta należy decyzja czy wykupi udział własny w szkodzie czy nie. Jeżeli nie- to ubezpieczenie ma za 60 zł zamiast 80 zł. Nie pisze Pani o tym ile Allianz zapłacił Pani sąsiadce, a może być to kluczowe do opinii o Allianz dla innych Osób. Mój Klient wiosną zalał 6 kondygnacji w bloku podczas weekendu majowego. Zapłacił 200 zl ( bo miał tańszą wersję ubezpieczenia), ale Allianz wypłacił jego sąsiadom ponad 67 000 zł . Faktycznie oszuści i złodzieje? To bardzo ciężkie słowa. Pracuję w Allianz od wielu lat i widzę, iż moi Klienci maja wypłaty na bieżąco i są zadowoleni.

2013-10-02 15:54

oszukany

Oszuści , naciągacze , straszne kłamczuchy , ludzie trzymajcie sie od tej firmy z DALEKA bedziecie żałowali a już broń boże powierzać im jakieś pieniądze - wpłacić wpłacicie jak wiadomo bez problemu a co do odzyskania własnych środków to można czekać do usra...... śmierci , taka Firma nie ma prawa istnieć w Polsce !!!!!

2013-09-27 19:26

zniesmaczona

od tygodnia dokumenty o wypłatę świadczenia nie mogą do nich trafić i być zarejestrowane by móc wypłacić świadczenie,zbywają tylko na infolini i każą czekać na kontakt ze strony agenta(oczywiście brak jakiegokolwiek odzewu z ich strony)twierdzą że nie ma nigdzie okreslonego czasu na odpowiedź na moje zgłoszenie a jak troszkę poszukałam i znalazłam może komuś się przyda( art. 16 ust. l ustawy o działalnośc ) Po otrzymaniu zawiadomienia o zajściu zdarzenia losowego objętego ochroną ubezpieczeniową, w terminie 7 dni od dnia otrzymania tego zawiadomienia, zakład ubezpieczeń informuje o tym ubezpieczającego i ubezpieczonego oraz przeprowadza postępowanie dotyczące ustalenia stanu faktycznego zdarzenia, zasadności zgłoszonych roszczeń i wysokości odszkodowania, a także pisemnie lub drogą elektroniczną informuje ubezpieczającego, ubezpieczonego lub uprawnionego z umowy ubezpieczenia, jakie dokumenty są potrzebne do ustalenia odszkodowania

2013-07-01 19:21

Katarzyna

Banda oszustów Agentka ubezpieczeniowa na kazde pytanie odpowiadała nie wiem nie mam pojecia, nie orientuje się, nie bede nigdzie dzwonić bo dzis sobota !!!!! Wypowiedzenie przyjeła a teraz firma ściga o pieniadze mimo że mamy juz inna polise oraz potwierdzenie przyjecia wypowiedzenia. Oni twierdza ze nic nie dostali masakra. Burdel i nic więcej !!!!!

2013-04-25 20:14

motofan

Ja od 3 lat mam ubezpieczenie w Allianz i nie narzekam. Miałem kilka szkód u nich likwidowanych i naprawdę było w porządku. Zamówiłem kiedyś przez tą stronę http://rankomat.pl/ bo wyszło najtaniej. Mimo tego nie mogę narzekać, naprawdę jakość obsługi i likwidacja jest ok.

2013-04-18 14:28

zadowolony

A ja mam same pozytywne doświadczenia z tą firmą. Po gradobiciu naprawa w ASO bezgotówkowa, bez problemów. Auto oddałem i za tydzień było gotowe. Widocznie firma jest odporna na polskich kombinatorów i troli co potem głupoty w internecie wypisują...

2013-02-13 11:02

Lucjan

Kupiłem samochód z ich ubezpieczeniem. Polisę wycofałem w terminie. Pół roku po zakupie samochodu przeprowadziłem się do innego miasta/zmieniłem adres zameldowania. Aż pewnego dnia (2 lata później) pismo od komornika o zajęciu podatku VAT i innych moich należności finansowych. Ich infolinia twierdzi, że wszystko jest wporządku - pomyłka. Jeszcze na dodatek zostałem osądzony przez nasz Sąd - oczywiście nikt mnie nie powiadomił o takiej sprawie. Trzymajcie się z daleka o tej firmy. Wiem jedno !!! Nigdy nie kupie już samochodu, który jest ubezpieczony w Allianz..

2012-11-28 14:35

bywrobiony

Nie rzetelna firma. Weszli ubezpieczenia pracowników grupowe. Jak idzie do wypłaty odszkodowania same kłopoty, wszystko pod górkę, nic nie można załatwić. Wiele świadczeń zapisanych nie można załatwić.

2012-11-19 16:34

Kaśka

Ostatnio bardzo dobre doświadczenia mam z ERGO HESTIA. Moim zdaniem Allianz uczciwe lata ma za sobą. Podobno ponieśli wielkie straty po 11.wrzesnia 2001r. i od tamtej pory nie mogą się pozbierać i rżną nas Polaków żeby odrobić straty. Ja wymówiłam im wszystkie umowy, a miałam 5 różnych (dom, firma itd). Niech spieprzają do siebie.

2012-09-14 21:13

nigdy więcej

OSZUUUUUUUŚCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!

2012-07-07 12:06

huje

kupiłem polise oc przez imternet zaplacilem odrazu. wyslałem nawet potwierdzenie wplaty a oni nic ze nie maja zaksiegowane. a polisa juz 3 dzien trwa a ja jezdzic nie moge. bo nie mam polisy. to ci mi wyslali to policja powiedziala ze moga sobie wsadzic w dupe

2012-06-20 18:21

NIGDY-alianz

Niestety ale allianz to dziadostwo!! Wykupiłem dodatkowy pakiet ubezpieczenia szyb przy AC za 90 zł. Niestety po zgłoszeniu szkody i wymianie 1 szyby w aucie straciłem 10% zniżek. Ta opcja działa tylko i wyłącznie jeżeli przedłuża się umowę ubezpieczenia w allianz!!! Zawierając umowę w nowym towarzystwie masz zgłoszoną szkodę za szybę w Gwarancyjnym Funduszu Ubezpieczeniowym !! Sumując: 1 - dodatkowa opcja ubezpieczenia szyb = 90 zł 2 - strata na 10% zniżki = 85 zł 3 - przy likwidacji szkody doliczono OBOWIĄZKOWY udział własny = 119 zł 4 - w sumie jestem w plecy = 194 zł A miało być tak pięknie. Dodam tylko, że jest to jedno z droższych towarzystw. Teraz jestem w Hestii, zobaczymy jak będzie.

2012-11-19 15:03

ja

Allianz jest najlepszy a nie najtańszy:)

2012-06-16 13:05

pacjent

Jeżeli nie ma uszczerbku na zdrowiu jak orzekł ortopeda orzecznik z Alianza z Bydgoszczy to trzeba podważyć całą diagnostykę, wyniki rezonansu,USG i opinie prawdziwych lekarzy. To w końcu to skierowanie na operację kolana,które mam, to jakiś żart?

2013-08-19 17:07

olga

Zgadzam się, miałam taką samą sytuacje. Byłam u lekarza w Gostyniu. Śmiechu warte!

2012-06-16 12:59

pacjent

Lekarz orzecznik z Alianza to kompletny ignorant nie chodzi o rzetelne podejscie do pacjenta tylko o pieniadze firmy. on orzeka na niekorzyść i wtedy zarobi więcej.Wyniki badań można sobie wsadzić bo ten gość wie lepiej. A badanie to śmiech.Pomijając,że trzeba czekać ok 2 godzin,mimo że godzina badania jest określona.Już sam jego budzi wiele do życzenia po po prostu fleja w sandałkach z tak brudnymi i nieobcietymi od miesięcy paznokciami,że obrzydzenie.Oby jak najmniej takich lekarzy w Bydgoszczy.

2012-05-08 14:45

FanAllianz

Allianz to generalnie najlepsza firma w jakiej można się ubezpieczać, jeżeli ktoś chce wypowiedzieć umowę to faktycznie może i być problem, ale tylko dla tych którzy mają problem z płatnościami. Wchodzą w grę pewne koszty. Niech ktoś spróbuje wypowiedzieć umowę w PLAY lub Orange. Allianz to firma dla ludzi ceniących sobie stabilność i pewność usług. Od lat korzystam z ich usług i mój samochód lśni jak nowy mimo że bity kilkakrotnie. Nie macie pieniędzy na dobre ubezpieczenie, to się nie ubezpieczajcie w Allianz i dokładajcie do szkód. Zresztą co to ma być za farsa- jak się zawiera umowę to się dotrzymuje warunków!!! Allianz nie wznawia umów tak jak Link4(taniocha), który mimo że auto już nie jeździ nadal żądają opłat i windykują mimo wysłania im pism. Bzdury wypisujecie!

2012-05-12 10:29

nadia

A miałeś już jakąś szkodę bo ja miałam dwie. Jedno ubezpieczenie OC + mieszkaniowe. Głupia rzecz pękła rura pod wanną, zalałam siebie i sąsiadkę. Sąsiadce z mojego OC odszkodowania nie wypłacili bo..........rura się sama pękła, a nie ja pękłam rurę. Brak sprawstwa bezpośredniego ich zdaniem wyklucza wypłatę OC Gdybym natomiast celowo "pękła" rurę to byłby to czyn zabroniony i to również wyklucza wypłatę z OC wg. warunków. Rzecznik ubezpieczonych stwierdził że to sprawa dla niego. Nigdy więcej Allianz.

2012-09-02 18:01

Myślący

A w jakim oddziale pracujesz ?

2014-01-04 08:10

jjl

jestes frajer

2012-01-17 12:47

QWERT

To mało powiedziane to normalni złodzieje , kto nie ma problemów powinien spróbować ubezpieczyć samochód w szczególności oc a potem wymówić ubezpieczenie. Emocje gwarantowane , wyłudzenie nienależne też , tam poczta działa tylko w jedną stronę do klienta, ale już do nich nie zawsze wszystko ginie lub nejlepiej jak mówią nie otrzymaliśmy. Przyjdzie i na nich pora szybciej niz się spodziewają

2012-01-20 17:16

c

Potwierdzam Allianz to porażka Uwaga na wypowiedzenia OC

2012-01-07 08:14

zawiedzony klient

Allianz to banda oszustów, naciągają a potem o kliencie zapominają !!!! na pisma skarg nie odpowiadają, zostawiają człowieka na lodzie

2012-11-19 15:03

ja

O co Ci chodzi?