Strona główna  |  Wiadomości  |  AXA TFI S.A. rozpoczęło współpracę z Biurem Maklerskim Alior Banku

AXA TFI S.A. rozpoczęło współpracę z Biurem Maklerskim Alior Banku

Data publikacji: 2011-06-02
Współpracę rozpoczęto w zakresie dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych, dzięki czemu klienci Biura Maklerskiego Alior Banku mogą za pośrednictwem swoich bankierów nabywać jednostki uczestnictwa subfunduszy AXA Funduszu Inwestycyjnego Otwartego (AXA FIO).

AXA Fundusz Inwestycyjny Otwarty tworzy osiem subfunduszy różniących się strategią inwestycyjną oraz poziomem ryzyka. AXA FIO zbudowany jest w oparciu o konstrukcję parasolową, co pozwala na przenoszenie środków pomiędzy subfunduszami, dzięki czemu umożliwia zapłatę podatku od zysków kapitałowych w chwili zakończenia inwestycji.

Inwestycja Na szczególną uwagę zasługują subfundusze: AXA Equity AAA i AXA Akcji „Big Players”. Są to produkty osiągające świetne wyniki inwestycyjne i cieszą się dużą popularnością wśród klientów. AXA Equity AAA polega na lokowaniu środków finansowych według cyklu koniunkturalnego, z równoczesnym wykorzystanie potencjału wzrostowego cen akcji na całym świecie. Subfundusz AXA Akcji "Big Players" inwestuje środki w akcje spółek notowanych tylko i wyłącznie na polskiej giełdzie i skupia się na spółkach o bardzo dobrych fundamentach i największym potencjale wzrostu.

„Cieszymy się ogromnie, że systematycznie rośnie grono dystrybutorów AXA Funduszu Inwestycyjnego Otwartego. Kolejnym podmiotem, z którym wiążemy duże nadzieje, a który na rynku dał się już poznać jako dynamiczny i prężny, jest rozpoczynający dystrybucję Alior Bank SA. Jesteśmy przekonani, że połączenie profesjonalizmu bankierów oraz jakości oferowanej przez subfundusze zarządzane przez AXA TFI przyniesie wymierne korzyści klientom Alior Banku SA, tym bardziej, że nasze subfundusze od wielu miesięcy prezentują znakomite wyniki inwestycyjne” - powiedziała Aneta Podyma-Debriat, Prezes Zarządu AXA TFI S.A.

Ofertę Biura Maklerskiego Alior Banku cechuje przede wszystkim innowacyjna polityka inwestycyjna funduszy. Klienci mają do dyspozycji szerokie możliwości inwestycyjne począwszy od funduszy bezpiecznych rynku pieniężnego przez fundusze papierów dłużnych i akcyjnych, a także fundusze inwestujące w określone branże, czy o różnym zasięgu geograficznym.

Biuro Maklerskie Alior Banku jest obecnie dystrybutorem 8 firm zarządzających produktami inwestycyjnymi. Wśród nich są Fundusze Aviva Investors TFI, Union Investment TFI, Superfund TFI, Skarbiec TFI, Investors TFI, firma Blackrock z pakietem niemal 100 różnych zagranicznych funduszy oraz Fundusz parasolowy Alior SFIO z wydzielonymi 4 subfunduszami zarządzanymi przez IPOPEMA TFI. Klienci zgromadzili 294 mln aktywów (dane na koniec kwietnia 2011) w funduszach inwestycyjnych od początku uruchomienia dystrybucji w Alior Banku.

„Oferta funduszy inwestycyjnych w Alior Banku powiększa się o TFI, które od kilku miesięcy wyróżnia się na rynku pod względem osiąganych wyników inwestycyjnych. Doceniamy wiedzę i doświadczenie osób tworzących zespół AXA TFI. Wierzymy, że wprowadzając fundusze inwestycyjne AXA TFI do oferty, dajemy Klientom Alior Banku dostęp do wysokiej jakości produktów inwestycyjnych.” – powiedział Marcin Mierzwa, Z-ca Dyrektora Biura Maklerskiego Alior Banku.

Źródło: Grupa AXA

Podobne artykuły
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2022-05-16

Wakacje w Grecji 2022 r. - koszt ubezpieczenia

Wakacje w Grecji pozostają częstym wyborem Polaków. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, ile w 2022 roku kosztuje przykładowe ubezpieczenie na wakacje w Grecji.

Czytaj więcej
turystyka
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-02-21

AXA przejęta przez firmę UNIQA - jak się zmieni rynek OC?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że ubezpieczeniowy biznes Grupy AXA w Polsce zostanie przejęty przez firmę UNIQA. Jak się zmieni rynek ubezpieczeń w wyniku tej decyzji? Czy średnie ceny ubezpieczenia...

Czytaj więcej
Komentarze